שיטת שלושת המרחבים - השילוש החברתי

רקע כללי
תפיסת השילוש החברתי היא תפיסת עולם ארגונית, רחבה ומעמיקה שנהגתה על ידי רודולף שטיינר במהלך מלחמת העולם הראשונה.

​שטיינר אימץ את שלושת ערכי המהפיכה החברתית (שוויון, חירות ואחווה) אך טען שאם לא ייבנו לכל אחד מהערכים מרחבי פעולה ושיח מותאמים ועצמאיים, ימשיכו חיי הרוח, הפוליטיקה והכלכלה להתנגש זה בזה ולייצר מתחים, וקונפליקטים אין סופיים.
שטיינר ניסה להביא את הרעיונות שלו למספר "אנשי מפתח" בפוליטיקה הגרמנית, אך בסופו של דבר, כאשר לא נחל הצלחה, עבר לעסוק בפיתוח של תחומים אחרים (חינוך, רפואה, אומנות, תרפיות, חקלאות ועוד ועוד).


יובל, מייסד ומנהל "שלושת המרבחים" מספר על העבודה  עם התפיסה

במהלך השנים שבהם אני חוקר ומפתח את הטקסטים והחומרים שנכתבו על ידי שטיינר וגם על ידי ממשיכי דרכו, התוודעתי לאפשרות של "תרגום" עקרונות העבודה המדיניים של שטיינר, לעבודה עם ארגונים, צוותים, הנהלות ועוד.
לאור העיסוק שלי בנושא, התוודעתי במקביל גם לצורך העמוק של ארגונים וקהילות קטנות יותר לנתב את השיחה שלהם בצורה מדוייקת יותר וניגודית פחות.
כמו ברמת מדינה, גם בארגון (עסקי, ציבורי, מלכרים) יש התנגשויות דומות.


מתוך רצון לייצר לעצמי כמנהל בפועל כלים ניהוליים מתוך תפיסה זו, התחלתי למעשה "לפרק" את העקרונות התיאורטיים מן הכתב, לחפש את הנקודות המהותיות ולפתח לאורן, שיטת עבודה ייחודית המתאימה לארגונים (במקום למדינות).
פיתחתי במהלך השנים טכניקות ייחודיות ואפקטיביות לעבודה ניהולית מעשית, רובם ככולם, בנויות על מתודות עבודה פשוטות ונגישות. את הכלים האלה אני מציע לארגונים אחרים , תוך התאמה למאפייניהם כיועץ ארגוני עצמאי.
ערכים - שיקולים כלכליים - ותפיסות ארגוניות - מדוברים לעיתים על ידי האנשים בארגון במלל שוטף וללא הבחנה.
בעבודה שלי כיועץ, אני שואף להבנות את השיח, כך שהתחומים השונים יטופלו בצורה המיטיבה להם ביותר . לכל ערך ומרחב יש עקרונות עבודה הנכונים רק לו ובאמצעות הייעוץ אני מלמד את הדרך הנכונה לדעתי לנהל שיח מותאם ומקצועי בכל מרחב ומרחב.

ערבוב מושגים כלכליים, עם שיקולים פוליטיים וערכיים, מייצר "סלט" של אינטרסים מודעים יותר ומודעים פחות, המובאים על ידי האנשים לתוך הדיונים המקצועיים שלהם.
שיטת שלושת המרחבים הפועלת ברמת הארגון, אינה מעלימה את האינטרסים, מאבקי הכוח או את פערי תפיסות העולם בין האנשים בארגון, אך ניתן באמצעותה לנהל את השיח בצורה מקצועית יותר ועניינית.


 

החלוקה לשלושה מרחבים אינה חלוקה מבנית, היא חלוקה רעיונית. ניתן באמצעותה ליצור מבנים ארגוניים שונים ומגוונים, בהתאם לצורך ולתהליכי קבלת ההחלטות.
בסופו של דבר, כל אדם בארגון שייך ומשפיע על שלושת התחומים ולכן באה התפיסה לידי ביטוי באופן בו מנהלים את הדברים ולא בהכרח בחלוקה שבה אנשים שונים מנהלים מרחבים שונים.


השאיפה שלי היא לא לרוץ באופן אוטומאטי ל - חזון, מבנה ארגוני, תכנית שנתית וכו...

דבר ראשון מעניינים אותי האנשים. אם נוצר מפגש חיובי, יש פוטנציאל לעבודה. אני שואף תמיד להגיע פתוח, לא ביקורתי ולא שיפוטי.
דבר שני, מעניינת אותי חלוקת התהליכים בארגון, והאתגרים הטמונים בהם. המשימה שלי היא לבחון את תמונת הארגון מתוך תפיסת המרחבים, כפי שאני מבין אותה ולבדוק האם יש לי משהו חכם להגיד. כן או לא...

נושאים רבים ומורכבים יושבים על שולחנות ההנהלה. ההתמקדות שלי נמצאת בפיצוח השאלה הארגונית - על מה מדברים, עם מי ומתי.
למרות שאין באפשרותי להכיר לעומק את דמויות המפתח בארגון, יש באפשרותי לנתב את התהליכים והנושאים למרחבים הארגוניים המתאימים להם.
בצורה זו, אני שואף לעזור לאנשים לשוחח על הכל , אבל לא עם כל אחד, לא בכל זמן ולא בכל מקום.
ההצלחה טמונה בניהול הפגישות והשיח. המטרה שלי היא להכשיר את הצוותים לעבודה עם שיטת המרחבים, על ידי התאמת פורמטים ניהוליים ועל ידי מתן כלים ומתודות שמאפשרים רצף והתמדה לאורך זמן.
שיטת שלושת המרחבים מביאה שפה ארגונית חדשה שבעזרתה ניתן לנהל תהליכים מתוך הבנה וכבוד לצורך השונה והייחודי של כל נושא, פרוייקט או תחום.

מתוך העבודה הזאת, ניתן לעבוד על מבנה ארגוני מדוייק יותר, על צורה חדשה לניהול פגישות הנהלה, על חלוקת תפקידים מחודשת וכמובן על פתרון קונפליקטים ושחרור חסמים ארגוניים שמקשים על הארגון להתפתח.
 

השפה והכלים שאני מלמד דורשים פיתוח מיומנויות עבודה ותרגול ולכן לאחר ההתערבות ותכנית העבודה שאני מציע, אני עובר למתכונת ליווי שבה אני  מלווה ומדייק את התהליכים במקרה הצורך, בדרך המאפשרת לארגון לבנות את העצמאות שלו במודל החדש שהתפתח בארגון.


מילת תודה - הרבה מהידע והתובנות שלי, אני חב לעשרות אנשים שהצטרפו אלי לאורך השנים לקבוצות למידה שונות ברחבי הארץ, כחלק מפעילות תנועת "המשולש החברתי" (פירוט ב"אודות"). לאורך השנים נעשו דיונים שונים ברחבי הארץ בניסיון לתרגם תובנות, מושגים ועקרונות ולייצר שפה שמגשרת על הפערים בין רעיונות שנכתבו באירופה לפני מאה שנה ובין הצרכים והמאפיינים של ארגונים שפועלים במדינת ישראל 2019.
על הזכות לעבוד ולפעול מתוך התוצרים של צוותים אלה, אני מודה ומברך בכל ליבי.
יובל

 

אשמח להכיר ולפגוש גם את הארגון שלכם. פנו אלי לתיאום שיחת הכרות
0542120444