אחד על אחד

לעיתים זקוקים המנהלים לייעוץ אישי וממוקד ללא הצוותים שאותם הם מנהלים. פעמים רבות נקלע בעל התפקיד לסיטואציה רגישה במיוחד, אישית או מקצועית והוא מבקש תמיכה וייעוץ אישי.
מלבד עבודתי כיועץ, אני גם חי ונושם עבודות ניהול. איני מגיע מעולם תיאורטי מנותק ואני יודע את ההבדל בין מילים גבוהות למעשים וחווית השטח.
בעבודה אישית, אני אשמח לתת אוזן קשבת ולהציע כיווני עבודה פרקטיים ואחכ ליווי של היישום שלהם בהתאם לצורך.
אשתדל למנף את הידע שלי והניסיון שלי ו"לשלוף" בעבודה האישית את הכלים הרלוונטיים ביותר עבורכם.
אני אוהב ומעריך עבודה ישירה וכנה. אני מאמין שאם לא מצאנו דרך משותפת וכיוון עבודה חיובי תוך פגישה או שניים, צריך לדעת להיפרד בידידות ובמהירות. 
לאחר פגישה אחת או שניים כבר ניתן לדעת -
האם אנחנו ממשיכים בפורמט האישי, עוברים לעבודה רחבה יותר עם צוות מסויים, או שהולכים כל אחד לדרכו.

בעבודה אישית אני מרשה לעצמי להיות יותר ישיר ואותנטי.  אני מחוייב לעשות מאמץ אמיתי , להביא נקודת מבט חדשה לאדם שאני מייעץ לו.
השאיפה שלי היא לאבחן את הסיטואציה הארגונית ולהציע מספר הנחות בסיס משלי ל"טיפול בבעיה". אם המנהל מקבל את הנחות הבסיס כתשתית להמשך העבודה, אז אני מציע תכנית עבודה  (הקמה או שינוי של פורמטים/צוותי עבודה שעוסקים ומטפלים בנושאים שונים).
בזאת הסתיים שלב הייעוץ.
השלב הבא הוא שלב של ליווי. האורך או האינטסיביות שלו, תלויים ברצון והצורך של המנהל. אני יכול להגיע פעם בשבוע, פעם בשנה או לא להגיע בכלל.
גם בעבודה אישית, אני שם כמטרה עיקרית את טובת הארגון כפי שאני מבין וחוקר אותה. ייתכן ובתוך תהליך אישי שכזה, אבקש להיפגש עם דמויות נוספות בארגון, על מנת לוודא שאיני "קורא" בצורה חד צדדית מידי את המצב ומשרת בכך אינטרס אישי וצר של בעל התפקיד, איתו אני עובד.