הכירו שיטה ייחודית לפתרון בעיות ארגוניות במינימום השקעה

שיטת עבודה
ערבוב מושגים כלכליים, עם שיקולים פוליטיים וערכיים, מייצר "סלט" של אינטרסים מודעים יותר ומודעים פחות, המובאים על ידי האנשים לתוך הדיונים המקצועיים שלהם ותהליכי קבלת ההחלטות בארגון.
 
שיטת שלושת המרחבים מנתחת את מערכת היחסים והאיזון בין שלושה מרחבי פעילות עיקריים: הארגוני, הביצועי והרעיוני.
בעזרת התבוננות וניתוח ייחודי (זום in, זום out) ניתן לגעת בנושאים ובעיות ספציפיות בארגון ולתת להם מענה, מבלי לאבד את ההתבוננות המערכתית וההקשר הרחב שלה.
כך ניתן לספק פיתרון מעשי ומיידי מתוך הבנה וראיה על מטרות העתיד בארגון ועל האנשים הפועלים בתוכו. 
 
השיטה כוללת:
אבחון מהיר של חוסר האיזון המערכתי המוביל לבעיות ספציפיות.
✔ יצירת דינאמיקה חדשה המאפשרת מרחב פעולה לכל תחום עשייה.
✔ שימור ערכים ופעולות המובילות לפתרונות יעילים וייצוב המערכת לטווח ארוך.

כיצד התפתחה השיטה?

שיטת "שלושת המרחבים" היא שיטת עבודה לארגונים אותה פיתחתי על בסיס תפיסת ה"שילוש החברתי".
תפיסת השילוש החברתי היא תפיסת עולם ארגונית, רחבה ומעמיקה שנהגתה על ידי רודולף שטיינר במהלך מלחמת העולם הראשונה. 
שטיינר אימץ את שלושת ערכי המהפכה הצרפתית (שוויון, חירות ואחווה) אך טען שאם לא ייבנו לכל אחד מהערכים מרחבי פעולה ושיח מותאמים ועצמאיים, ימשיכו חיי הרוח, הפוליטיקה והכלכלה להתנגש זה בזה ולייצר מתחים, וקונפליקטים אין סופיים.

שטיינר ניסה להביא את הרעיונות שלו למספר אנשי מפתח בפוליטיקה הגרמנית, אך בסופו של דבר, כאשר לא נחל הצלחה, עבר לעסוק בפיתוח של תחומים אחרים (חינוך, רפואה, אומנות, תרפיות, חקלאות ועוד). רבות דובר על חוסר הבשלות של החברה דאז ביחס לרעיונותיו החברתיים של שטיינר, אך דווקא בחברה המודרנית של היום, בארצנו הקטנטונת, ניתן לזהות סקרנות ורצון להיתרם מעקרונות השילוש.

במהלך השנים חקרתי ופיתחתי את הטקסטים והחומרים שנכתבו על ידי שטיינר וגם על ידי ממשיכי דרכו, וייצרתי שפה ועקרונות עבודה המתאימים לעבודה עם ארגונים, צוותים, הנהלות ועוד.

בעזרת השיטה תוכלו לעבוד בצורה בריאה ואפקטיבית יותר

שיטת שלושת המרחבים הפועלת ברמת הארגון, אינה מעלימה את האינטרסים, מאבקי הכוח או את פערי תפיסות העולם בין האנשים בארגון, אך ניתן באמצעותה לנהל את השיח בצורה מקצועית יותר ועניינית.
 
החלוקה לשלושה מרחבים היא חלוקה רעיונית המאפשרת ליצור מבנים ארגוניים שונים ומגוונים, בהתאם לצורך ולתהליכי קבלת ההחלטות.
בסופו של דבר, כל אדם בארגון שייך ומשפיע על שלושת התחומים ולכן באה התפיסה לידי ביטוי באופן בו מנהלים את הדברים ולא בהכרח בחלוקה שבה אנשים שונים מנהלים מרחבים שונים.

הצלחת השיטה טמונה בניהול הפגישות והשיח. מטרת העל הינה להכשיר את הצוותים לעבוד עם שיטת שלושת המרחבים, על ידי התאמת פורמטים ניהוליים ומתן כלים ומתודות לעובדים ואנשי הארגון.

שיטת שלושת המרחבים מביאה שפה ארגונית חדשה שבעזרתה ניתן לנהל תהליכים, ליצור מבנה ארגוני מדויק יותר, צורה חדשה לניהול פגישות הנהלה, חלוקת תפקידים מחודשת וכמובן פתרון קונפליקטים ושחרור חסמים ארגוניים המקשים על הארגון להתפתח.
 
נייד - 054-2120444
מייל - yuvalelad@gmail.com

סיוע בשיווק ותוכן - שחר פן

    

כל הזכויות שמורות ליובל אלעד - ייעוץ ארגוני בשיטת שלושת המרחבים