יובל אלעד - ייעוץ ארגוני בשיטת שלושת המרחבים | יועץ ארגוני | ייעוץ לארגונים - דף נחיתה סדנת אינטואיציה

בקיצור

הזמיני עכשיו את הסדנה שתאפשר למנהלים להשתמש באינטואיציה מערכתית כדי לקבל את ההחלטות הנכונות לארגון שלכם!

הסדנה יכולה להשתלב מצוין גם
 בכנסים, ימי עיון, או כחלק מתהליך עומק של ארגון, ככלי נוסף של עבודה.

עכשיו יותר מתמיד, המנהלים שלך זקוקים לאינטואיציה מערכתית..

אינטואיציה היא כלי ניהולי נהדר. אפשר להגיע באמצעותה לדקויות ולקבל החלטות חדות ומדויקות עבור הארגון.
ובכל זאת, לא מעט מנהלים נזהרים מלהשתמש באינטואיציה שלהם לקראת החלטות חשובות, מתוך רצון לקבל החלטה מקדמת ואובייקטיבית ככל שניתן, וכך הם מתחילים לאסוף ולנתח עוד ועוד נתונים לקראת ההחלטה.

הבעיה בשיטה הזו היא שחלק מהנתונים החשובים כלל אינו ידוע או נגיש לנו מלכתחילה, ולכן דווקא ניתוח רציונאלי עלול להוביל להחלטות שגויות.. הבעיה מחריפה במיוחד במצבים של אי ודאות כמו היום, כשקשה מאוד להעריך כיצד יתנהג השוק בחודש הקרוב, ולאילו שינויים בדיוק יידרש הארגון. 
במצבים כאלו, נדרשת אינטואיציה ניהולית חדה ומפותחת.

לא תחושת בטן מקרית, אלא אינטואיציה שמגיעה מתוך תפיסה מערכתית רחבה. אינטואיציה שמאפשרת לקבל החלטה מושכלת לפי התמונה השלמה.
זוהי בדיוק ה"אינטואיציה המערכתית" שמתורגלת בסדנה. 

במסגרת הסדנה המנהלים מתרגלים אבחון סוגיות, מיומנויות שיח והקשבה והתבוננות על מצב ניהולי קיים מפרספקטיבות ארגוניות שונות. באופן זה המנהלים מגיעים לתובנות שמבוססות על התמונה הארגונית הרחבה והידע שלהם, וכך הם לומדים לאסוף ולנתח מידע בצורה ממוקדת ויעילה. 

בסיום הסדנה ישאו המנהלים בתודעה את שלושת מערכות הליבה בארגון – רעיון, ביצוע והתארגנות, וכשיחזרו למחלקות ולצוותים ויצטרכו לפתור סוגיה ניהולית מורכבת, הם יראו איך באופן מושכל האינטואיציה שלהם כאן כדי לשרת אותם להגיע להחלטה הנכונה. 

הסדנה מבוססת על מודל "שלושת המרחבים" - פיתוח עדכני של תפיסת עולם ארגונית רחבה ומעמיקה, שהגה הפילוסוף רודולף שטיינר במהלך מלחמת העולם הראשונה.

אז אם גם את מעוניינת לחדש למנהלים ולצייד אותם בכלי סופר רלוונטי לתקופה, השאירי שם וטלפון ואחזור אליך עם פרטים נוספים על הסדנה:

איך להפוך את האינטואיציה לכלי ניהול עוצמתי?

הסדנה שמדריכה איך לקבל החלטות ניהוליות דרך האינטואיציה. בתוכנית תרגולים חווייתיים והתנסות בשיטת האינטואיציה המערכתית. 

הי אני יובל אלעד. חי בקיבוץ הרדוף, נשוי ואב לשלושה. יועץ ארגוני עצמאי ויו"ר האגודה השיתופית הרדוף. בעל ניסיון ניהולי עשיר במגזר השלישי, והכרות רבת שנים עם ארגונים שונים במגזר הציבורי והפרטי.

לפני קצת יותר מעשור התוודעתי לתפיסת השילוש החברתי ששייכת למחשבה האנתרופוסופית ועוסקת בפוליטיקה, כלכלה ורוח מהיבט מדיני וארגוני. התפיסה סקרנה אותי מאוד כי היא נתנה מענה רציני ומקיף למגוון בעיות ארגוניות בהן נתקלתי במהלך עבודתי. השקעתי שעות ארוכות של למידה ומחקר וליטשתי את המושגים של תפיסת השילוש, כדי להתאים אותם לשפה, לתקופה ולתרבות שלנו ולצרכים הקונקרטיים של מנהלי ארגונים בארץ. כך פיתחתי, עם הזמן, מתודת עבודה ייחודית של ניהול וייעוץ ארגוני.

אני מרצה לארגונים, מייעץ להנהלות ובעלי תפקידים ומסייע להם להתפתח ולהתמודד נכון מול אתגרים מורכבים. בעזרת הכלים שפיתחתי הובלתי שינויי עומק מוצלחים בארגונים שניהלתי, ונוכחתי לראות שינויים לא פחות מוצלחים שהובילו לקוחות שלי.

איך אני יודע שאינטואיציה מערכתית עובדת?
פשוט כי ניסיתי אותה. בשטח. בעבודת הניהול שלי וכיועץ לארגונים.

לשאלות ופרטים נוספים אפשר לפנות גם למספר:
054-2120444
כל סדנה מותאמת בקפידה למאפייני הארגון המזמין, מה שדורש מאיתנו הכנה והשקעה לא מועטה במקביל לעבודתנו השוטפת. לכן ביכולותינו להעביר בתקופה העמוסה של אחרי החגים עד 4 סדנאות לכל היותר. אני ממליץ להזדרז עם הבירורים על מנת לשמור על האופציה לסדנת אינטואיציה בארגון שלך.

הסדנה יכולה להערך פרונטאלית או בזום, בהתאם לצורך ולמגבלות הקורונה שיהיו לקראת מועד הסדנה.

מנהלים מספרים על הסדנה

"הסדנא מאוד מעניינת ומאפשרת להסתכל על תהליכים בארגון מזוויות נסתרות. היא גרמה לי לחשוב מחדש על תהליכים אצלי בארגון ובהנהלה."

ערן עורפת, סמנכ"ל כספים, פלקס.


"לאחרונה השתתפתי בסדנת האינטואיציה המערכתית של יובל שלמרות האתגר הצליחה לחדש לי, לחדד ולמקד את התכנים בצורה פרקטית וסוף סוף היוותה אלטרנטיבה אינטארקטיבית להרצאה פרונטלית בעולם הזום המורכב שבו אנו מנהלים כעת. ממליצה בחום."

אפרת אבן חן, סגנית מנהל אגף מוצרים ופיתוח, מנורה מבטחים.


"ההיכרות עם שלושת המרחבים לפחות לי היתה חדשה ומעניינת ובהחלט דרך הסדנא הקצרה הובנה החשיבות שלהם. 
ודבר אחד שממש האיר לי זה תרגיל ההקשבה שלדעתי כולנו "חוטאים" ולא באמת מקשיבים אחד לשני.. כאן בפעם הראשונה הקשבתי 3 דקות מלאות ולאחר מכן ידעתי לתרגם מילה במילה את מה שהצד השני אמר!
בהחלט אמליץ לארגון שלי וגם לארגונים נוספים."


דודו טל, סמנכ"ל כספים, פרידנזון.


"אחרי שגיליתי את יכולות האבחון הייחודיות של יובל אלעד, ואת העולם המרתק של שלושת המרחבים, הרגשתי שמחובתי להביא את התוכן הזה לרשות סמנכ"לי הכספים, ולתת להם טעימה. יובל ויערה ביצעו סדנה מצויינת באיכותה והצליחו לחדש גם למנהלים בכירים שכבר חוו דבר או שניים."

מיכל קורן, מנכ"לית משותפת, פורום CFO.

מה ייצא למנהלים מהסדנה לפיתוח אינטואיציה מערכתית?

✔ חוויה לא שגרתית ומעוררת מחשבה.

דמיון ניהולי חדש והתבוננות מערכתית על הארגון ואתגריו: בעזרת התבוננות וניתוח ייחודי (זום in, זום out) יוכלו המשתתפים לגעת בבעיות ניהוליות ספציפיות ולתת להם מענה, מבלי לאבד את ההתבוננות המערכתית וההקשר הרחב שלה.

רעיונות איך לנהל את העבודה בצורה מאוזנת ומדויקת יותר: שפת הניהול החדשה שמוצגת בסדנה תעזור למנהלים לדייק ולאזן את צורת העבודה במחלקות ובצוותים.

✔ כלי ניהולי שנוסה בשטח: האינטואיציה המערכתית היא כלי ניהולי שנבנה מתוך תפיסת העולם הארגונית של שטיינר, אך הכלי נוסה והוכיח את עצמו בשטח, בעבודות ניהול בארגונים.

✔ סדר בבלגן שנוצר בזמן משבר הקורונה: אבחון אתגרי הקורונה לפי שלוש קבוצות שונות של אתגרים, מבהיר את התמונה הכוללת ומאפשר לנהל כל אחד מהאתגרים בצורה נכונה.

המנהלים יוכלו לפשט תהליכי קבלת החלטות מורכבות, באמצעות אינטואיציה מערכתית.

הם יפתחו אינטואציה שעוזרת לפתור קונפליקטים ולשחרר חסמים בצוותים.

והכול רלוונטי ומותאם לארגון שלך: הסדנה נבנית בהתאמה למאפייני הארגון ולצרכיו הספציפיים.
 
נייד - 054-2120444
מייל - yuvalelad@gmail.com

סיוע בשיווק ותוכן - שחר פן