כך תפתיעי את המנהלים שלך, מהכיוון הכי פחות צפוי..

הכלי לאינטואיציה מערכתית הוא אחד מהיישומים של שיטת ניהול ייחודית שנקראת "שלושת המרחבים". השיטה פותחה במהלך 11 השנים האחרונות, וכבר הובילה לשינויים מוצלחים בארגונים ממגזרים שונים במשק.
השיטה מבוססת על תפיסת עולם ארגונית רחבה ומעמיקה שנהגתה על ידי הפילוסוף רודולף שטיינר, לאחר שהותאמה לתקופה ולצרכי המנהלים של היום.

השיטה מדגישה את החשיבות להפריד ולאזן בין שלושת מערכות הליבה בארגון - רעיון (רוח), התארגנות (פוליטיקה) וביצוע (כלכלה), שמתערבות אלו באלו ביומיום הארגוני, במטרה לפתור נכון סוגיות ניהוליות מורכבות. 


באמצעות אינטואיציה מערכתית יוכלו המנהלים לנהל תהליכים מורכבים מתוך הבנה וכבוד לצורך השונה והייחודי של כל נושא, פרויקט או תחום. אינטואציה שתאפשר להם לאבחן בעיות מורכבות, ולמצוא עבורן מענה מערכתי מדויק.
המנהלים בארגון שלך כבר מכירים את הכול. קשה לחדש להם. קשה להפתיע אותם.
סדנאות העשרה אמנם מספקות להם התאווררות מהשגרה הלחוצה, אבל את כבר רגילה לזהות אצלם הרבה ציניות בנוגע לתכנים, וזה מתסכל אותך..
זה מתסכל אותך כי עמוק בפנים רצית שהם יצאו מהסדנאות שטרחת והזמנת להם עם תחושה שבאמת חידשו להם משהו. שיצאו עם חוויה יוצאת דופן. עם כלי ניהול שלא נתקלו בו עדיין, או עם איזו יכולת חדשה..


הסדנה לפיתוח אינטואיציה מערכתית מציעה בדיוק את הדברים האלה. היא מספקת הצצה לתוככי התחום המסתורי ביותר בניהול, וחושפת איך ניתן לחלץ ממנו כלי אפקטיבי לקבלת החלטות.

אינטואיציה ניהולית היא תכונה שנהוג לייחס למנהלים יחידי סגולה בלבד, או לראות בה תחושת בטן מקרית שצריך לקחת בעירבון מוגבל. הסדנה מפתיעה ומגלה איך דווקא כל מנהל יכול להפוך את האינטואיציה שלו לכלי ניהולי פרקטי!

במסגרת תרגילי אבחון, שיח, הקשבה והתבוננות על מצבים
 מפרספקטיבות ארגוניות שונות, המנהלים הופכים את האינטואיציה שלהם לכלי עוצמתי לקבלת החלטות. התנסות יוצאת דופן זו מאפשרת להם להגיע במהירות לתובנות המבוססות על התמונה הארגונית הרחבה והידע שלהם.

זו בדיוק הסדנה שתחדש למנהלים, ותגרום להם להניח את הציניות בצד!

בקיצור

הסדנה לפיתוח אינטואיציה מערכתית היא המענה האידיאלי עבור מנהלים שמכירים היטב את ז'אנר הסדנאות, ומחפשים משהו חדשני.

הסדנה חושפת את המנהלים לתפיסה ניהולית חדשה, ומציידת אותם בכלי עוצמתי לקבלת החלטות
!

הסדנה יכולה להשתלב מצוין
גם בכנסים, ימי עיון, או כחלק מתהליך עומק של ארגון, ככלי נוסף של עבודה.
הי אני יובל אלעד. חי בקיבוץ הרדוף, נשוי ואב לשלושה. יועץ ארגוני עצמאי ויו"ר האגודה השיתופית הרדוף. בעל ניסיון ניהולי עשיר במגזר השלישי, והכרות רבת שנים עם ארגונים שונים במגזר הציבורי והפרטי.

לפני קצת יותר מעשור התוודעתי לתפיסת השילוש החברתי ששייכת למחשבה האנתרופוסופית ועוסקת בפוליטיקה, כלכלה ורוח מהיבט מדיני וארגוני. התפיסה סקרנה אותי מאוד כי היא נתנה מענה רציני ומקיף למגוון בעיות ארגוניות בהן נתקלתי במהלך עבודתי. השקעתי שעות ארוכות של למידה ומחקר וליטשתי את המושגים של תפיסת השילוש, כדי להתאים אותם לשפה, לתקופה ולתרבות שלנו ולצרכים הקונקרטיים של מנהלי ארגונים בארץ. כך פיתחתי, עם הזמן, מתודת עבודה ייחודית של ניהול וייעוץ ארגוני.

אני מרצה לארגונים, מייעץ להנהלות ובעלי תפקידים ומסייע להם להתפתח ולהתמודד נכון מול אתגרים מורכבים. בעזרת הכלים שפיתחתי הובלתי שינויי עומק מוצלחים בארגונים שניהלתי, ונוכחתי לראות שינויים לא פחות מוצלחים שהובילו לקוחות שלי.

איך אני יודע שאינטואיציה מערכתית עובדת?
פשוט כי ניסיתי אותה. בשטח. בעבודת הניהול שלי וכיועץ לארגונים.

לשאלות ופרטים נוספים אפשר גם לפנות למספר:
054-2120444

אז אם גם את מעוניינת לחדש למנהלים ולצייד אותם בכלי סופר רלוונטי לתקופת הקורונה, השאירי שם וטלפון ואחזור אליך עם פרטים נוספים על הסדנה:

מה ייצא למנהלים מהסדנה לפיתוח אינטואיציה?

✔ פעילות אינטראקטיבית, לא שגרתית ומעוררת מחשבה.
 
דמיון ניהולי חדש והתבוננות מערכתית על הארגון ואתגריו: בעזרת התבוננות וניתוח ייחודי (זום in, זום out) יוכלו המשתתפים לגעת בבעיות ניהוליות ספציפיות ולתת להם מענה, מבלי לאבד את ההתבוננות המערכתית וההקשר הרחב שלה.
 
רעיונות איך לנהל את העבודה בצורה מאוזנת ומדויקת יותר: שפת הניהול החדשה שמוצגת בסדנה תעזור למנהלים לדייק ולאזן את צורת העבודה במחלקות ובצוותים.
 
✔ כלי ניהולי שנוסה בשטח: האינטואיציה המערכתית היא כלי ניהולי שנבנה מתוך תפיסת העולם הארגונית של שטיינר, אך הכלי נוסה והוכיח את עצמו בשטח, בעבודות ניהול בארגונים.
 
✔ סדר בבלגן שנוצר בזמן משבר הקורונה: אבחון אתגרי הקורונה לפי שלוש קבוצות שונות של אתגרים, מבהיר את התמונה הכוללת ומאפשר לנהל כל אחד מהאתגרים בצורה נכונה.
 
המנהלים יוכלו לפשט תהליכי קבלת החלטות מורכבות, באמצעות אינטואיציה מערכתית.
 
הם יפתחו אינטואציה שעוזרת לפתור קונפליקטים ולשחרר חסמים בצוותים.
 
והכול רלוונטי ומותאם לארגון שלך: הסדנה נבנית בהתאמה למאפייני הארגון ולצרכיו הספציפיים.
כל סדנה מותאמת בקפידה לצרכי הארגון המזמין, מה שדורש ממני הכנה והשקעה במקביל לעבודה השוטפת שלי כמנהל ויועץ. לכן ביכולתי להעביר בתקופה של אחרי הסגר עד 4 סדנאות לכל היותר. מומלץ להזדרז עם הבירורים ולשמור את האופציה לסדנת אינטואיציה בארגון שלך.
הסדנה יכולה להערך פרונטאלית או בזום, בהתאם לצורך ולמגבלות הקורונה שיהיו לקראת מועד הסדנה.

מנהלים מספרים על הסדנה

"הסדנא מאוד מעניינת ומאפשרת להסתכל על תהליכים בארגון מזוויות נסתרות. היא גרמה לי לחשוב מחדש על תהליכים אצלי בארגון ובהנהלה."

ערן עורפת, סמנכ"ל כספים, פלקס.


"לאחרונה השתתפתי בסדנת האינטואיציה המערכתית של יובל שלמרות האתגר הצליחה לחדש לי, לחדד ולמקד את התכנים בצורה פרקטית וסוף סוף היוותה אלטרנטיבה אינטארקטיבית להרצאה פרונטלית בעולם הזום המורכב שבו אנו מנהלים כעת. ממליצה בחום."

אפרת אבן חן, סגנית מנהל אגף מוצרים ופיתוח, מנורה מבטחים.


"ההיכרות עם שלושת המרחבים לפחות לי היתה חדשה ומעניינת ובהחלט דרך הסדנא הקצרה הובנה החשיבות שלהם. 
ודבר אחד שממש האיר לי זה תרגיל ההקשבה שלדעתי כולנו "חוטאים" ולא באמת מקשיבים אחד לשני.. כאן בפעם הראשונה הקשבתי 3 דקות מלאות ולאחר מכן ידעתי לתרגם מילה במילה את מה שהצד השני אמר!
בהחלט אמליץ גם לארגון שלי וגם לארגונים נוספים."


דודו טל, סמנכ"ל כספים, פרידנזון.


"אחרי שגיליתי את יכולות האבחון הייחודיות של יובל אלעד, ואת העולם המרתק של שלושת המרחבים, הרגשתי שמחובתי להביא את התוכן הזה לרשות סמנכ"לי הכספים, ולתת להם טעימה. יובל ויערה ביצעו סדנה מצויינת באיכותה והצליחו לחדש גם למנהלים בכירים שכבר חוו דבר או שניים."

מיכל קורן, מנכ"לית משותפת, פורום CFO.

הסדנה שהופכת את האינטואיציה מתכונה מסתורית לכלי ניהול עוצמתי! 
המשתתפים מפתחים אינטואיציה דרך התבוננות חדשה על הארגון, תרגילי הקשבה ואבחון.

המנהלים ציניים לגבי סדנאות?
מחפשת את הסדנה שתחדש להם?

 
נייד - 054-2120444
מייל - yuvalelad@gmail.com

סיוע בשיווק ותוכן - שחר פן

    

כל הזכויות שמורות ליובל אלעד - ייעוץ ארגוני בשיטת שלושת המרחבים